Ivan Ringel je jedním z předních českých chovatelů a drezérů exotických zvířat a divokých šelem, který od konce šedesátých let se svými čtyřnohými svěřenci udivoval diváky nejen v ČR a SR, ale také v mnoha zemích Evropy. V současné době se věnuje především provozování rodiného zookoutku Ringelland. O svém celoživotním působení mezi zvířaty a lásce k nim i o cestách po světě pak vznikla tato kniha doplněná řadou fotografií.

Ivan Ringel v ní popisuje, jak šel za svým snem stát se drezérem divokých šelem. Což, jak jistě uznáte, není zrovna standartní přání mladého kluka. O to těžší je jeho realizace, ale postupnými krůčky a tvrdou píli se ke splnění svého snu dopracoval.

Ivan Ringel se svoji rodinou pracoval v českých zoologických zahradách i cirkusových manéžích v zemích bývalého Československa a dalších státech, tehdy především bývalého východního bloku.

V knize je popisováno téměř detailně, jak vznikaly jednotlivé drezůry. Často i smíšené – například lvy, tygři, jaguár či levhart. Nebo drezůra tygrů s hrochem. Drezůry vznikaly postupným učením využitím přirozenosti a hravosti zvířat. Ivan Ringel dokonce bič nahradil jen taktovkou. méně textu

Žánr:  Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno:    2013, Městské knihy
Počet stran:    112
ISBN:    978-80-86699-74-5

Autor článku: David Havlíček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *